EFT (Emotional Freedom Techniques)

To Techniki Wolności Emocjonalnej. Nazywana też emocjonalną akupunkturą lub Tappingiem. Pod tymi nazwami kryje się potężna metoda, której podstawą jest połączenie ciała i umysłu.

Bardzo często nasze problemy nie znikają mimo, iż robimy wszystko, aby pojąć je zrozumieć. Wiele naszych trudnych kawałków i napięć jest zapisanych w ciele. Zająłem się EFT dlatego, iż łączy somatykę z pracą nad umysłem. Pozwala emocjonalnie doświadczyć tego, co jest naszym problemem. Wszyscy jesteśmy przecież złożeni z emocji.

Jeśli ty nie zajmiesz się swoimi emocjami,
one zajmą się Tobą

Gary Craig

EFT polega na „opukiwaniu” określonych punktów akupunkturowych, przy jednoczesnym skupianiu się na problemie. Metoda ta stanowi połączenie psychologii poznawczej, psychosomatyki i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Podobnie jak penicylinę, EFT odkryto w dość nieoczekiwany sposób. Metoda ta została stworzona przez inżyniera Gary’ego Craiga, na bazie doświadczeń amerykańskiego psychologa, Rogera Callahana. W swojej pracy wyszedł daleko poza konwencjonalne podejście psychoterapeutyczne, łącząc je z własnymi doświadczeniami z medycyną chińską. Skuteczność, szybkość i trwałość efektów osiąganych przy pracy z EFT zaskoczyła samego twórcę. Początkowo uważano, że działanie EFT jest ograniczone do usuwania blokad energetycznych
w meridianach. Wraz z rozwojem badań okazało się, iż techniki te regulują aktywność obszarów synaptycznych w mózgu, poziom hormonów stresu, a nawet zmieniają ekspresję genów. Oznacza to, że już krótkie sesje mają mierzalny, pozytywny, relaksujący wpływ na ciało i mózg.

Gdy Twoje ciało nie wierzy w to co mówisz, znaczy, że ty w to nie wierzysz

Karol Adam Krysiński

Jak to działa ?

Gdy podczas skupiania się na problemie „opukujemy” punkty z procedury EFT, zachodzi zjawisko odwrażliwiania i przeciwwarunkowania. Dzięki temu w Tappingu można doświadczyć „tego, co trudne w bezpieczny sposób”. Prostota tej metody sprawia, że po poznaniu podstawowej techniki, można stosować ją samodzielnie do pracy z emocjami, niewspierającymi przekonaniami i do autoterapii. Systematyczna praca z EFT przynosi wymierne efekty, poprawia jakość życia i pomaga osiągnąć:

 Większy relaks i rozluźnienie w ciele.
 Poczucie spokoju i większej przestrzeni myślowej.
 Redukcję negatywnych emocji.

Psychologia Poznawcza

+

Somatyka

+

TMC (Tradycyjna Medycyna Mhińska)

=

EFT

Od początku powstania metody w 1993r. skorzystało z niej ponad 2 miliony osób. Ponad 100 badań opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych i psychologicznych wykazało skuteczność EFT w redukcji lub pozbyciu się problemów i ograniczeń, takich jak:

Lęki, fobie, niepokoje
Zespół stresu pourazowego (PTSD)
Żal i smutek
Depresja
Bezsenność

Ból
Poczucie winy
Uzależnienie
Niska samoocena i brak poczucia pewności siebie
Choroba autoimmunologiczna
(fibrymylagia, łuszczyca)

Trauma
Nadmierny apetyt
Negatywne przekonania
Wstyd
Trudne emocje

Zastosowanie EFT wykracza jednak daleko poza terapeutyczne podejście.

EFT pozwala przyspieszyć rozwój osobisty. Na drodze ku pełnym rozwinięciu skrzydeł w życiu często stoją przeszkody emocjonalne i przekonania. Praca z EFT jest skutecznym sposobem pracę z nimi, przez co można ją stosować w takich obszarach, jak:

Rodzina
Relacje Partnerskie
Zdrowie fizyczne i psychiczne
Choroby psychosomatyczne
Rozwiązywanie konfliktów

Sukces w życiu osobistym i zawodowym
Podejmowanie decyzji
Niejasne blokady w osiąganie świadomie wybranych celów
Biznes, zarządzanie, organizacje
Dobrobyt finansowy i pieniądze

Osiągnięcia sportowe
Biznes
Relacje

Dobrobyt finansowy
Osiąganie marzeń
Realizacja celów

EFT jest eksperymentalną terapią, która przynosi znakomite rezultaty zarówno podczas pracy z terapeutą jak i w autoterapii. Pomimo istnienia wielu teorii tłumaczących działania EFT, badania na tą metodą nadal trwają. Techniki EFT nie mają na celu zastąpienia diagnozy ani leczenia. W celu uzyskania diagnozy należy skontaktować się z lekarzem lub wykwalifikowany personelem medycznym. EFT mogą używać osoby bez zdiagnozowanych zaburzeń psychicznych lub epileptycznych. Korzystasz z techniki na własną odpowiedzialność.

Kontakt
  Ul. Barwicka 14H/4, Poznań (wejście od ulicy Okoneckiej)
  wporzadku.eu@gmail.com
Znajdziesz nas również:

Dodatkowe Informacje
   Polityka Prywatności
   Regulamin Strony
   RODO
   Pliki CookiesNawigacja
    Blog
    Wydarzenia
    Spotkania
    Kontakt

Designed & developed by DemoArtStation