Dlaczego nie mam na nic czasu?

Mówi się dużo o skutkach stresu, zapobieganiu jego skutkom. Co jednak jeśli sami wpakowujemy się w sytuacje stresogenne? Co zrobić, gdy nawet potrzebujemy odpoczynku, a nie dajemy sobie na niego zgody? A może tak naprawdę potrzebujemy tego stresu? We wpisie piszę o potrzebie stresu i tłumaczę jak podejść do tego tematu z perspektywy EFT. Zapraszam.

Takie czasy… mówią

W każdym żarcie jest trochę prawdy. “Panie. Tyle roboty, że nie ma czasu taczki załadować załadować taczki”. Tak kończy się jeden z dowcipów o budowlańcach. Nie każdy ma styczność z tą branżą, ale klimat z tego dowcipu rezonuje z tempem naszego życia. Zdarzają się dni, gdzie nawet nie ma czasu usiąść na przysłowiowych czterech literach. Chwilowo to służy, bo warto jest czasami dopiąć temat. Co jednak jeśli to codzienna rutyna?

Styl bycia


Wiecznie zajęci, zabiegani, nie mający na nic czasu. Szybko staje się to nawykiem. Społeczeństwo ogólnie akceptuje ludzi zajętych. Ma to też swoje inne zalety. Gdy jesteśmy zabiegani to przecież nie wymagają wiele od nas, prawda? Bywa że ten styl bycia służy nam na wielu poziomach. Jak sprawdzić czy Twoje to są również Twoje kawałki?

Ćwiczenie


Wewnętrzny dialog, który prowadzimy ze sobą jest często bliżej prawdy niż słowa, którymi dzielimy się z innymi. Zamknij na moment oczy, weź trzy głębokie wdechy i wydechy. Osadź się w swoim ciele. Chodzi o to abyś uwrażliwił się na swój wewnętrzny dialog.

Wyobraź sobie teraz, że od tej chwili masz w życiu tzw. Święty spokój. O nic nie musisz się martwić: praca, finanse, partnerzy, dzieci, Twoja przyszłość, ich przyszłość. Wszystko poukładane, bez stresu, bez napięcia. Już na zawsze. Daj sobie chwilę aby pobyć w tym błogim spokoju. Zauważ myśli, które przychodzą i odczucia w ciele.

Jakie było to doświadczenie? Czy było ono miłe, czy może niekoniecznie? Jakie myśli się pojawiały? Jeśli Twoje ciało napinało się na wizję świętego spokoju (o którym przecież każdy marzy) lub przechodziły Ci przez głowę myśli z kategorii:

Zaraz się coś spieprzy
Co ja będę robić?
Nie może być za dobrze
Ale nuda…

to może oznaczać, że podświadomie nie odczuwasz aby spokój Ci służył. Przyciągasz takie sytuacje, abyś doświadczał tego dodatkowego napięcia w życiu.

„Poczucie potrzeby bycia zajętym przez cały czas to reakcja na traumę i oparte na strachu odwrócenie uwagi od tego, co musiałbyś przyznać i poczuć, gdybyś zwolnił”. Dr. Sarah Sarkis

Potrzeba stresu i jak EFT może w tym pomóc


Z początku brzmi to wręcz absurdalnie. Przestaje, gdy szczerze spojrzymy na to jak się nam w życiu układa. Bywa, że jedynie bycie w ciągłym napięciu pozwala nam funkcjonować. Zdarza się, że tylko stres może Ciebie zmotywować do działania. Tylko gdy pali się pod nogami to wtedy zaczynasz działać. Jeśli odnajdujesz tutaj cząstkę siebie (przyznaję się, mnie też to dotyczyło) to widocznie czemuś ta potrzeba stresu służy i to tak naprawdę reakcja obronna. Warto pobyć z poniższymi pytaniami i zrobić EFT na ten temat, aby zobaczyć co kryje się pod spodem. Udanych tappingów! :)

Co omijam w swoim życiu dzięki zabieganiu?
Na co nie chcesz spojrzeć lub czego nie chcesz odczuć?
Od czego uciekam?
Co najgorszego stałoby się, gdybym w życiu zwolnił/a?
Jak ta sytuacja mi służy?

08.08.2022

EFT

Techniki wolności emocjonalnej

Ustawienia Systemowe

Karol Adam Krysiński

   |   

Trener EFT Terapeuta Ustawień Systemowych

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowego eBooka

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Coś poszło nie tak przy wysyłaniu formularza...

Dowiesz się z niego:
 Jak zacząć samodzielną pracę z EFT od -podstaw
 Dlaczego nasza biologia utrudnia zmianę
 Co badania naukowe mówią o skuteczności EFT
 w zakresie PTSD, lęku i depresji
 Jak nauka tłumaczy działanie EFT

Ponadto w eBooku zawarłem:
 Dużo konkretnych wskazówek
 Opisy moich doświadczeń w pracy z EFT
 Praktyczne przykłady pracy ze stresem
 Przepis na poprawę poczucia niskiej wartości
 Sposób do zastosowania EFT do poprawy osiągnięć zawodowych, biznesowych i sportowych

Inne posty

Mity na temat EFT

EFT jest jedną z najprostszych technik do pracy z emocjami i rozwojem osobistym. To co proste nie zawsze jednak jest łatwe...

Czy można się zrazić do pieniędzy?

Świadomie każdy (no dobra, prawie :) ) chciałby więcej zarabiać. Wolna wola często nie wystarcza aby to zmienić...

Dlaczego nie mam na nic czasu?

Mówi się dużo o skutkach stresu, zapobieganiu jego skutkom. Co jednak jeśli sami wpakowujemy się w sytuacje...

Kontakt
  Ul. Barwicka 14H/4, Poznań (wejście od ulicy Okoneckiej)
  wporzadku.eu@gmail.com
Znajdziesz nas również:

Dodatkowe Informacje
   Polityka Prywatności
   Regulamin Strony
   RODO
   Pliki CookiesNawigacja
    Blog
    Wydarzenia
    Spotkania
    Kontakt

Designed & developed by DemoArtStation