Czy można się zrazić do pieniędzy?

Świadomie każdy (no dobra, prawie :) ) chciałby więcej zarabiać. Wolna wola często nie wystarcza aby to zmienić. W tym wpisie spojrzymy jak możemy zrazić się do większych pieniędzy i jaki ma z tym związek nasza podświadomość. 

"Porschaki"

To co napisane dalej to historia z życia wzięta. Znajoma ma zamożnych sąsiadów, których darzy sporą nienawiścią. Muszę przyznać, że gdyby ktoś wyrzucał śmieci pod moim płotem też bym z nim nie sympatyzował (delikatnie ujmując :) ). Często nasze emocjonalne podejście uogólniamy na wiele aspektów. Nie inaczej było w tym przypadku. Koleżanka w trakcie rozmowy kilkukrotnie nazwała ich "PORSCHAKAMI" (od pewnej marki niemiecki aut). Od razu zwróciło to moją uwagę. 


Często słowa wypowiadane mimochodem, bez zastanowienia, ujawniają nasze głęboko zakorzenione przekonania. W tej sytuacji skojarzyła ona synonim luksusu z ludźmi, których szczerze nienawidziła. Jej podświadomość postawiła znak równości pomiędzy pieniędzmi, wysokimi zyskami i dobrobytem, a stylem bycia, który jej nie odpowiadał. Powstała tzw. sklejka. Efekt jest taki, że wewnętrznie mówi ona “NIE CHCĘ BYĆ TAKA JAK ONI”. I to z całym dobrodziejstwem inwentarza, który nie odbiera ona jako dobrodziejstwo.


Natura podświadomości

Racjonalnie wiemy, że nie wszyscy zamożni tego świata są tacy jak sąsiedzi mojej znajomej. Intelekt to często za mało. Z natury jesteśmy zwierzętami emocjonalnymi i to często emocje przejmują stery nad logiką. Potrafimy uogólnić taką sytuację i uznać, że wszyscy “bogaci to bufony”. Celebryci to też tylko ludzie. To jak media przedstawiają ich życie powoduje, że nastawiamy się do nich w podobny sposób jak moja znajomą do swoich sąsiadów.


Rick Hanson, neuropsycholog, mówi, że potrzeba 5 pozytywnych doświadczeń, aby nadrobić jedno negatywne. Jesteśmy ukierunkowani na szukanie tzw. “Dziury w całym”. Nasza podświadomość nie rozróżnia czy coś jest dobre dla nas czy złe. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie nam poczucia bezpieczeństwa, a nie dbanie o nasz dobrostan. Jeśli oceniasz ludzi majętnych jako snobów, a na dodatek jesteś skromny, to Twoja podświadomość zadba o to aby uchronić Cię od wysokich zarobków. Tak to po prostu działa. Dzięki EFT możemy przyjrzeć się tym przekonaniom głębiej, wyrwać je razem z korzeniami i zasadzić nowe. Aby w życiu wiodło się pomyślniej.


Gdy nie czujesz się w tym dobrze to tracisz

Życie pisze różne scenariusze i czasami potrafi nas nieźle zaskoczyć. Zdarza się, że wygrywamy na loterii czy otrzymujemy niespodziewany zastrzyk gotówki. Gdy nie czujesz się dobrze z taką ilością pieniędzy to z pewnością szybko je wydasz lub w inny, nieświadomy sposób się ich pozbędziesz. Przekonania tworzymy między innymi na bazie doświadczeń. Jeśli więc podświadomie czujesz, że pieniądze zrobią z Ciebie złego człowieka to bądź przekonany, że Twoja droga finansowa będzie wyboista. Polacy mają zawiść zapisaną aż w pamięci komórkowej. 


Przekonań niewspierających Twoich finansów może powstać co nie miara. Mówią, że tylko krowa nie zmienia zdania. Nie wystarczy jednak tego zrozumieć. To musi się stać emocjonalną prawdą, a nie tylko intelektualną. I tutaj z pomocą przychodzi EFT.


02.02.2022

Pieniądze

Wolność finansowa

EFT

Ustawienia Systemowe

Ustawienia Hellingerowskie

Autor: Karol Krysiński

   |   

Trener EFT Terapeuta Ustawień Systemowych

Zapisz się do newslettera i pobierz darmowego eBooka

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Coś poszło nie tak przy wysyłaniu formularza...

Dowiesz się z niego:
 Jak zacząć samodzielną pracę z EFT od -podstaw
 Dlaczego nasza biologia utrudnia zmianę
 Co badania naukowe mówią o skuteczności EFT
 w zakresie PTSD, lęku i depresji
 Jak nauka tłumaczy działanie EFT

Ponadto w eBooku zawarłem:
 Dużo konkretnych wskazówek
 Opisy moich doświadczeń w pracy z EFT
 Praktyczne przykłady pracy ze stresem
 Przepis na poprawę poczucia niskiej wartości
 Sposób do zastosowania EFT do poprawy osiągnięć zawodowych, biznesowych i sportowych

Inne posty

Mity na temat EFT

EFT jest jedną z najprostszych technik do pracy z emocjami i rozwojem osobistym. To co proste nie zawsze jednak jest łatwe...

Czy można się zrazić do pieniędzy?

Świadomie każdy (no dobra, prawie :) ) chciałby więcej zarabiać. Wolna wola często nie wystarcza aby to zmienić...

Dlaczego nie mam na nic czasu?

Mówi się dużo o skutkach stresu, zapobieganiu jego skutkom. Co jednak jeśli sami wpakowujemy się w sytuacje...

Kontakt
  Ul. Barwicka 14H/4, Poznań (wejście od ulicy Okoneckiej)
  wporzadku.eu@gmail.com
Znajdziesz nas również:

Dodatkowe Informacje
   Polityka Prywatności
   Regulamin Strony
   RODO
   Pliki CookiesNawigacja
    Blog
    Wydarzenia
    Spotkania
    Kontakt

Designed & developed by DemoArtStation